16:24
0İnternetin devlerinden olan Youtube iş ortaklığı programı Türkiye de başlıyor.Hem eğlenirken hem para kazanabileceksiniz. Tek yapmanız gereken video paylaşmak ve videonun hit alması.
     Günde milyarlarca videonun izlendiği Youtube Avrupa ülkelerinde iş ortaklığı sistemini uyguladığını biliyorduk.Çoğu kişi yaşadığı ülke ABD seçerek para kazanıyor fakat paralarını alamıyorlardı. Youtube İş Ortağı Geliştirme Operasyonları Birimi'nden Christoph Poropatits 3 Mayıs 2013'te yaptığı açıklama İş Ortaklığı programının Türkiye'de de faaliyet göstereceğini açıkladı.

Sistemin Pazartesinden itibaren yani 6 Mayıs 2013 ten itibaren açılacağı duyuruldu.

Nasıl Para Kazanılıyor?
    Yapmanız gereken youtube sayfanıza girmeniz video paylaşımı yapacağınız bir kanal oluşturmanız.Buradan yaptığınız paylaşımlara Youtube reklamlar koyacak.Ne kadar tutulan bir video koyarsanız o kadar fazla para kazanacaksınız.Ve google adsense hesabınız olması gerekiyor.Hepsi bu kadar.Sadece beğendiğiniz videoları paylaşın gitsin.

Ne Tür Paylaşımlar Yapamam?
  • Film yada Tv den alıntı yada tamamı
  • Müzik
  • Video oyunu veya yazılım görseli
  • canlı performanslar (konser görüntüleri gibi)
Kısacası telif hakkına tabii olan paylaşımlarda Youtube size para vermeyecek.

Sistemi Aktif Hale Getirme
Sistem çok yeni olduğundan başvuru gerekecek mi bilemiyoruz.Bazı ülkelerde başvuru formu doldurulup onaylandıktan sonra para kazanıyorsunuz.Eğer başvuru sistemi olmazsa kanal ayarları/özellikler bölümünden para kazanma bölümünü aktif hale getireceksiniz.

0 yorum:

Yorum Gönder