15:39
0
LİSTE SÜREKLİ GÜNCELLENMEKTEDİR.

    Oldboy (2003)
   


     Güney kore filmlerini pek izlemesem de.Gerçekten mükemmel bir intikam filmi.Bir adamın 15 sene hapse atılıp oradan çıkarıldıktan sonra intikam arayışı ve mücadelesini anlatıyor.Kesinlikle izlenmesi gereken filmler arasında.Film bittikten sonra uzun bir süre etkisinde kalacaksınız.
    

Agora (2009)
   


     İskenderiye kütüphanesinin yağmalanmasını anlatan tarihi bir filmdir., hypatia adlı zeki bir matematikçiyi kölesi gözünden anlatan bir filmdir.Birazda din’in yanlış ellerde ne kadar zararlı olabildiğini görebileceğimiz bir film.
    

The Road (2009)

 
      İnsanlığın dışındaki tüm canlılar yok olmasıyla kıtlık başlar.Bir baba ve oğlun insan yamyamlara ve açlığa karşı mücadelesini konu alan bir filmdir.Kesinlikle izlenmesi gereken filmler arasındadır.Uyarmakta fayda var.Baba iseniz depresyona girmeniz kaçınılmaz.Oğul iseniz babanızı arayacaksınız emin olun.

   
Contact (1997) 

   

     En mantıklı uzaylı filmi desek sanırım abartı olmaz. Zaten bir bilim adamı tarafından yazılmıştır.Zekice hazırlanmış bir kurgusu vardır.Mantıksız diyebileceğiniz bir nokta bulamayacaksınız.Uzaylılarla temas olsaydı kesin böyle olurdu dedirten türden.

   
 Daybreakers 

   
     Vampir filmidir.Diğer vampir filmlerinin aksine bu filmde insanlar azınlıkta.Vampirler ülkelerini yönetiyorlar.İnsanlar kan fabrikalarına atılıp öldürülmeden kanları düzenli olarak alınıyor.Bence en başarılı vampir filmlerinden birisidir.

    
Fight Club (1999)

 

    İzlemeyen kalmamıştır diye tahmin ediyorum bu filmi.Yine de yazayım dedim.Kavga etmekten zevk alan bir grubu anlatan bir filmdir.Efsanedir.İzlememişseniz çok şey kaybetmişsiniz demektir.Sonu tahmin edilebilir türden bitmez.

    

Forrest Gump (1994) 

    
   6 dalda Oscar ödülü vardır.Kesinlikle izlenmelidir.Düşük zekalı bir adamın başarılarını anlatmaktadır.İzlemediyseniz kesin izleyin.

    


Into The Wild (2007) 

 

    Üniversite mezunu bir adamın yollara koyularak, yaşadıklarını anlatan bir filmdir. İzlediğim en mükemmel filmlerden biridir. Hayatı sorgulamanıza sebep olacak. Ayrıca gerçek bir olaydan alıntıdır.


    
Limitless (2011)

   
      İnsanları zekileştiren bir hapın bulunduğunu hayal edin. İşte eğer böyle bir hap olsaydı ne olurdu görebileceğiniz bir film.Güzel filmdir.

   
 Schindler's List (1993)


      Yaşanmış bir olayı anlatan siyah beyaz bir filmdir.Yahudi soykırımı yapıldığı nazi dönemini anlatıyor.Nazi partisine üye bir adamın yahudilere yapılanları gördükten sonra onları kendi işyerinde çalışıyor olarak göstererek soykırımdan korumaya çalışıyor.

   
Inception(2010)


   
 

       Konusu farklı olan filmler hep hoşuma gitmiştir.Bu da o tarz filmlerden.Unutamayacağınız filmlerden.İnsanların rüyalarına girerek onlardan bilgi çalmaya çalışan ve daha da ileri giderek rüyada kişinin düşüncesini değiştirmeye çalışan adamlar var.Rüya içinde rüya görülmesini sağlayarak tuzaklar kurmaya çalışıyorlar.Bir süre sonra rüya ile gerçeklik ayırımı yapamadıklarını göreceksiniz.Ağır bir filmdir.Çok zekice çekilmiş bir filmdir.Kesin izleyin


    

The Prestige (2006)
       İki tane ilizyonistin arasındaki rekabeti anlatan,arşivinizde kesinlikle bulunması gereken bir filmdir.Film zekice çekilmiştir.Sonunu tahmin etmeniz çok zor.Tam film burada biter heralde derken tüm şaşırma efektleriyle izlemeye devam edeceksiniz ;)    
Memento (2000)
    

     Güzel bir intikam filmi daha.Katil adamın karısını öldürür.Adamın kafasında da darbeden dolayı hafıza kaybı oluşur.Adam her sabah uyandığında hafızası sıfırlanıyor.Bu yüzden katilini, güvendiği adamları vucuduna döğme yaparak,notlar alarak hatırlamaya çalışıyor.Her sabah ne olduğunu anlamak için baştan notlarına bakması gerekiyor.
                                                           0 yorum:

Yorum Gönder