18:59
0

iPhone 5 bügün itibariyle ABD'de satışa başlandı. Her yıl olduğu gibi Türkiye yine ilk partide bulunmuyor ve iPhone 5′in Kasım-Aralık ayları içinde Türkiye’ye gelmesi bekleniyor. Elbette heyecanlı kullanıcıların o kadar beklemeye tahammülü yok.
iPhone 5′in tanıtılmasının hemen ardından e-ticaret sitelerinde iPhone 5 ilanları yerini almaya başladı. Gittigidiyor ve Sahibinden gibi sitelerde bulunabilen ilanlarda bavul ticareti yöntemiyle ülkemize girecek iPhone 5′lere alıcı aranıyor. Tıpkı önceki yıllarda olduğu gibi iPhone 5 için istenen rakamlar yine oldukça yüksek.
Birçok satıcı fiyat olarak 3250 TL civarında rakamlar belirlemiş ve pazarlık yapmayacaklarını açıkça belirtiyor. Az sayıda satıcı ise biraz daha insaflı davranıp 2600 TL civarında fiyat etiketleri belirlemiş. Teslim tarihi olarak ise 22 ve 29 Eylül tarihleri veriliyor.
Ülkemizdeki fiyatı Avro üzerinden hesaplandığı için iPhone 5 fiyatları Avro kuruna bağlı. Avronun son dönemde çok değişmediğini düşünürsek fiyatlar 2000 TL’den başlayacak gibi. Dolayısıyla iPhone 5′e erken sahip olmanın maliyeti fazladan 500-600 TL oluyor.

0 yorum:

Yorum Gönder